1. Anasayfa
 2. ATP

KARANTİNA RÖPORTAJLARI: Cengiz Aksu – Kortdergi.com

KARANTİNA RÖPORTAJLARI: Cengiz Aksu – Kortdergi.com
0
21 yaşındaki Cengiz Aksu da, Türkiye’nin en büyük tenis portalı KORT’u seçti ve karantina sürecinde neler yaşadığını ve tenisin geleceği hakkında açıklamalarda bulundu.

RÖPORTAJ: SERDAR SÖZKESEN 

“Koronavirüs maalesef dünya genelindeki her insanı olumsuz yönde etkilemiş durumda. Doğal olarak biz tenisçiler antremanlarımıızı bir şekilde karantina altında sürdürmeye çalışıyoruz. Bu senenin başından beri 15K’lık turnuvaları oynamak için Antalya’ya yerleştim. Antrenmanlarımı Megasaray Tenis Akademisi’nde yapıyorum, fakat her yerin kapanmasıyla beraber doğal olarak akademi de şu an kapalı konumda. Club Megasaray Hotel’de konaklıyorum. O yüzden bir şekilde formda ve fit kalmak için aktiviteler yapıyorum. Bütün dünyanın normalleşeceği günleri herkes gibi sabırsızlıkla bekliyorum.

13 Temmuz’a kadar dünya genelindeki bütün turnuvalar iptal edilse de, bu tarihten itibaren turnuvaların tekrardan başlayacağını düşünüyorum. Çünkü çoğu ülkede virüste vaka sayılarında azalmalar başladı. Birçok ülke için yakın zamanda yeniden normalleşme süreçleri konuşuluyor. İnşallah en kısa sürede işler yoluna girecek ve normal hayata dönülecek. Eğer 13 Temmuz olmasa bile, en geç eylül ayında yeniden başlarız gibi geliyor bana.

Dünya genelindeki her ülke ve birçok insan için pandeminin ekonomik zararı oldukça büyük. Paralarını turnuva oynayarak sağlayan binlerce tenisçi, turnuvaların iptal edilmesiyle beraber ciddi maddi sıkıntı içerisine girdi. Yakın zamanda ATP, WTA ve Grand Slam’ler birleşerek oyunculara maddi destek yapacaklarını duyurdu. Fakat sadece dünya klasmanında 250-700 arasında bulunan sporculara kişi başı 10 bin dolarlık bir yardımın olacağından bahsediliyor. Henüz resmi değil bu rakamlar, ancak eğer öyleyse, birçok oyuncu tenisi bırakmak zorunda kalacak ve hayallerinden vazgeçecek. İnşallah kriterler iyi düşünülüp, her profesyonel tenisçiye az da olsa bir yardım yapılır.

KARANTİNA RÖPORTAJLARI: Ayla Aksu

Bir gün her şey düzeldiğinde tenis sporunda temasın her alanda olabildiğince en düşük seviyeye indirileceğini düşünüyorum. Stadyumlarda alınacak önlemler için ise pek bir tahminde bulunamayacağım. Bunu yakın zamanda göreceğiz.

Bu süreçte gece gündüz demeden bu virüsle mücadele eden bütün sağlık çalışanlarına teşekkür etmek istiyorum. Onlar sayesinde birçok insanın hayatı kurtarılıyor. İyi ki varlar!”

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir