1. Anasayfa
 2. ATP

Kort Dergi 34’üncü sayısı çıktı!

Kort Dergi 34’üncü sayısı çıktı!
0

DJOMİNASYON!

Beşinci yılımızda 34’üncü sayımızı çıkarmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İçerik anlamında dopdolu bir sayı ile daha karşınızdayız. Öncelikle Kort Ailesi olarak Kurban Bayramınızı en içten dileklerimizle kutlar, yaşadığımız zor günlerin de bir an önce geçmesini dileriz.

Erkekler tenisinde tüm dünyayı kasıp kavuran Novak Djokovic, yılın ilk 3 Grand Slam’ini kazanarak; inanılmaz bir seviyede oynadığı tenisle, ‘Terminatör’ lakabının hakkını vermeye devam ediyor. Grand Slam şampiyonluğu sayısında ezeli rakipleri Roger Federer ve Rafael Nadal ile eşitliği yakalayıp, Wimbledon’da ’20’nci slam zaferini elde eden Sırp raketi, bu sayımızda kapağımıza taşıdık.

Grand Slam’lerin etkili kalemi Bedri Baykam, iki hafta arayla oynanan Roland Garros ve Wimbledon’ı kendisine has üslubuyla kaleme aldı. Onur Yenigün ise Wimbledon’ın kadınlar tablosunu ayrıntıları ile işledi. 15 yaşındaki sporcumuz Melisa Ercan’ın Junior kategorisindeki Wimbledon performansını da öne çıkarırken, slam’lerde boy gösteren Türk hakemlerimizi de Esin Kıratlı özelinde sayfalarımıza taşıdık.

YAZARLARIMIZ

Yazar koltuğumuzda bu ay oldukça verimli bir sayıya imza attık. Eski Milli Tenisçilerimizden Haluk Akkoyun, birikimlerini ve Türk tenisinin çıkışa geçmesini sağlayacak önerilerini sıraladı. Gülberk Gültekin Salman ise tenis özelinde radikal değişikliklerin yaşanmasının altını çizdiği yazısında dijitalleşmenin önemine değindi. Havva Türedi, Manavgat’taki Senyör Takımlar Şampiyonası’nı yazarken, Cem Çetin ise ‘Tenisin Jeopolitiği ve Türkiye’nin Konumu’ adlı araştırma yazısı ile dikkatleri çekti.

İsmail Geliç, GÜNCEL adlı köşesinde geçmişi unutmamamız gerektiğini maddeler halinde sıralarken; spor psikoloğumuz Melda Yakupoğlu ise sporcuların kilo kontrolünde yaşadığı psikolojik faktörleri sıraladı.

ZENGİN İÇERİĞİMİZLE YİNE İDDİALIYIZ

18 yaşında wild card ile katıldığı Wimbledon’da büyük ses getiren Emma Raducanu’yu, ekibimize yeni katılan Hüseyin Demir kaleme alırken, Maria Sharapova sonrası kadınlar tenisinde görselliğe hitap eden görüntüsü ile dikkatleri üzerine çeken Paula Badosa’yı da Yakın Plan konseptimizde konuk ettik.

Bu sayımızda Adana Atlı Spor Kulübü Başkanı Ali Cerit ile hedefleri ve tenise olan bakış açısını konuşurken, ‘Ayın Kulübü’ köşemizde ise Murat Koçak’ın MKA Sports’unu ağırladık. Tokyo Olimpiyatları öncesinde yaşanan gelişmeleri en güncel haliyle taşıdığımız sayfalarımızda, Büşra Ün’ün ikinci defa Paralimpik Oyunlara katılacak olmasını da unutmadık.

Büyük spor markalarında indirimler başladı… https://www.athleticzone.com.tr/ 

İlk Challenger şampiyonluğunu temmuz ayının başında Portekiz’de elde eden son dönemin başarılı oyuncusu Altuğ Çelikbilek, ‘Tek el backhand’ oynayan oyuncuları anlatan araştırma yazımız, yurt içi ve yurt dışından birçok haber, sezonun tüm turnuvasının şampiyonları ile finalistlerinin olduğu tablo ve daha fazlası sizleri bekliyor.

Tenis dolu sağlıklı günler dileğiyle…

SERDAR SÖZKESEN
Kort Dergi Yazı İşleri Müdürü

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir