1. Anasayfa
 2. ATP

Kort Dergi 36’ncı sayısı çıktı!

Kort Dergi 36’ncı sayısı çıktı!
0

KORT DERGİSİ, AYNI YOLDA DEVAM!

Tenis camiasına hak ettiği güzellikte bir dergi sunma hedefi ile yola çıkışımızın üzerinden tam 5 yıl geçti. Geride kalan sürede oldukça sıkıntılı günler yaşasak da böyle bir tenis dergisini çıkarmaya ve okurlarımızın önüne sunmaya devam ettik. 36’ncı sayımızı yayınlamanın gururu içerisindeyiz.

Türk tenisine hizmet etmekten başka gayesi olmayan ve etrafındakilere ilham veren, yerli oyunculara her zaman destek olan ve kendilerini değerli hissetmelerine yardımcı olan KORT, bu yolda sonuna kadar varlığını sürdürecek. Turnuva turnuva dolaşarak milli sporcularımızın, gelişim aşamasındaki gençlerimizin ve velilerimimizin sesi olarak kısa zamanda Türkiye’nin önemli bir tenis değeri haline geldik. Bu zihniyetle çıktığımız yolda yanımızda olan ve desteklerini esirgemeyen tüm paydaşlarımıza teşekkürü bir borç biliriz.

Bu ay kapağımızda, erkeklerde Roger Federer, Rafael Nadal ve Novak Djokovic’in oluşturduğu BIG3’nin yerini almaya hazırlanan ve adına ‘Yeni üçlü’ denilen Daniil Medvedev, Alexander Zverev ve Stefanos Tsitsipas’a yer verdik. 8 sayfalık kapak dosyamızda halef-selef ışığı altında istatistiklerle dopdolu bir araştırma hazırladık.

TED Spor Kulübü’nün geleneksel organizasyonlarından Cumhuriyet Kızları Turnuvası’nı her zamanki gibi yerinden takip eden akademisyen yazarımız Cem Çetin, tüm turnuvayı ayrıntıları ile kaleme alırken, yerli sporcularımızın performanslarını da masaya yatırdı. Spor Psikoloğu Ece Ünlü ise kortta sporcuların konsantrasyonlarını nasıl korumaları gerektiğini irdeledi.

İÇERİĞİMİZ YİNE DOPDOLU

Indian Wells’teki masters turnuvasının erkekler tablosunu Bertan Erman, kadınlar tablosunu ise Hüseyin Demir değerlendirdi. 19 Kasım’da sinemalarda gösterime girecek olan Serena ile Venus Williams’ın babası Richard Williams’ın hayatını konu eden ‘King Richard’ filmini de ayrıntıları ile inceledik.

Geçtiğimiz ay, Adana Tenis Dağ ve Su Sporları Kulübü’nde düzenlenen Good Year Senyör Turnuvası’nı da yerinde takip edip, şampiyon ve finalist oyuncuları sıraladık. Ayrıca kulübün Türkiye’de bir ‘ilk’e imza atarak kendi elektrik enerjisini üreten tek tenis kulübü olma özelliğini de işledik.

Antalya’daki Junior Dünya Şampiyonası’nda oyuncularımızın performansları ve turnuvanın detayları, 20 yaş altı iki genç yıldız adayından Carlos Alcaraz ile Jannik Sinner’in olası 2023 ABD Açık Finali’ne giden yolundaki rakamları ile yerli – yabancı birçok kulis haberi ve 2021 yılında ATP ve WTA’de düzenlenen tüm turnuvaların finalist ve şampiyonlarını göreceğiniz tablomuzla yine dopdoluyuz.

Bildiğiniz gibi ekim ayının sonunda bir seçim yaşadık ve Cengiz Durmuş bir kez daha Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı oldu. Kendisini tebrik eder, önümüzdeki 3 yıllık süreçte Türk tenisine önemli katkılar sağlamasını temenni ederiz.

Tenis dolu sağlıklı günler dileğiyle…

SERDAR SÖZKESEN
Kort Dergi Yazı İşleri Müdürü

*: Dergimizi, Turkcell Dergilik ve Türk Telekom e-dergi üzerinden indirebilir; cep telefonunuzdan, tabletinizden ya da masaüstü bilgisayaranızdan her an okuyabilirsiniz…

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir