1. Anasayfa
 2. KORT DERGİSİ

Kort Dergi 42’nci sayısı çıktı!

Kort Dergi 42’nci sayısı çıktı!
0

Türkiye’nin tek tenis dergisi Kort’un 42. sayısını çıkarabilmenin gururunu yaşıyoruz. Yılın son dönemi oldukça yoğun geçti ve biz de sizlere bu dönemdeki tüm gelişmeleri önünüze getirmeyi hedefledik.

Sezon sonunda dünya sıralamasının ilk 8’inde yer alan oyuncuların katıldığı ATP ve WTA Finalleri’ni her yönüyle yakın merceğe aldık. ‘Yakın Plan’ konseptimizde sezonun en iyi performans gösteren oyuncularından Rafael Nadal ve Casper Ruud’a daha bir yakından baktık.
Ülkemizdeki birçok önemli tenis organizasyonu yine dergimizin sayfalarında yerlerini aldı.

TED Spor Kulübü’nde 22’ncisi düzenlenen Cumhuriyet Kızları Turnuvası’nı her zamanki gibi yerinde izleyip takip eden Cem Cetin, turnuvayı enine boyuna değerlendirdi. Optimum Tenis Kulübü’nde ilk kez MT700 seviyesinde oynanan masters turnuvası ve şirketlerin ortak buluşma noktası olan ve bu yıl yoğun bir katılımla ikincisi düzenlenen Boss Cup’ı da en güzel fotoğraflarla destekledik.

Hatay’da ilk kez düzenlenen masters turnuvasının tüm detayları ve Rodium Tenis Kulübü Başkanı Renan Harbiyeli ile yaptığımız kısa röportaj sayfalarımızı süsleyecek. Yerli sporcularımızın 2022 yılı istatistikleri ve son 2 aydaki performansları her zamanki gibi karşınızda olacak. Spor Psikoloğu Ece Ünlü, korttaki rutinleri ele aldı.

Tenis Antrenörlüğünü bilimle etkileştiren ve Adana’ya tenis özelinde birçok proje geliştiren Murat Koçak ile yaptığımız samimi röportaj, Adana dosyamızın ilk konusu olurken; bir spor aşığı olan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile Adana’nın dünü, bugünü ve geleceği özelinde farklı projelerini kendi ağzından dinleyeceğiniz röportajımız büyük ses getirecek.

Yakın zamanda tenis kariyerini sonlandıran İpek Soylu’ya da yer verdiğimiz sayımızda; son dönemde yaptığı çıkışla adından söz ettiren Koray Kırcı ile de bilinmeyenlerini ve yaşadığı tecrübeler özelinde keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Roger Federer ve onun muazzam kariyerine büyük katkıları bulunan eşi Mirka Federer’in yıllar içinde beraber girdikleri kareleri paylaşmasak olmazdı. Bu güzel galeri ile adeta geçmişe yolculuk edeceksiniz… ‘Wimbledon Olmasa’ dosyası ve genç yaştaki çıkışı ile Yasemin Bakır’ın kaleme aldığı ilk 10’a giren Holger Rune’yi de işlediğimiz arşivlik yeni sayımızı sizlerle başbaşa bırakıyorum.

Tenis dolu sağlıklı günler dileğiyle,

SERDAR SÖZKESEN

Dergimizi Turkcell Dergilik ve Türk Telekom e-dergi uygulamaları üzerinden de indirebilirsiniz…

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir