1. Anasayfa
 2. ATP

Thiem’e en güzel cevap Ibbou’dan!

Thiem’e en güzel cevap Ibbou’dan!
0
Geçenlerde Dominic Thiem, masraflarını karşılayamayan tenisçilere destek fonunu eleştirip, “Biz çok çalışıp, düşük sıralamalı birçok oyuncu profesyonelce çalışmıyor. Niye onlara para verelim ki?” demişti.

Avusturyalı oyuncunun bu gereksiz çıkışın ardından birçok tenisçi kendisini topa turmuştu. Son olarak Cezayirli raket Ines Ibbou, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla büyük dikkat çekti.

Ibbou, Instagram hesabından yaptığı paylaşımın ardından başta Venus Williams olmak üzere Nick Kyrgios ve Cezayir Cumhurbaşkanı Abdelmadjid Tebbouneden de tam destek aldı.

9 dakikadan uzun süren videosunda dünya 620 numarası Ines Ibbou, konuşmasına “Sevgili Dominic” diye başlayarak, katlanmak zorunda kaldığı zorluklar ve kariyerinde yapması gereken fedakarlıklar hakkında konuşmaya devam etti.

21 yaşındaki oyuncu, Thiem ile Avusturya’nın ‘büyülü dünyasındaki’ keskin farkı ve spor için gerekli olan temel altyapıdan yoksun olduğunu söylediği Kuzey Afrika ülkesinde, nasıl tenis oynaması gerektiğini anlattı.

“Ailem için bir hediye alabileceğim günü kutluyorum. Bugünü hayal ediyorum ”diyen Ibbou, tenise altı yaşında başladı ve şu ana kadar sadece 27.825 dolar kazanabildi.

“Yalnız bir kadınım, genellikle dünyayı dolaşırken her zaman en ucuz biletleri arıyorum.”

Dünya bir numarası Novak Djokoviç, diğer profesyonel oyuncuları, mart ayında başlayan ve en azından temmuz ortasına kadar devam edecek bu zorunlu aradan etkilenen oyunculara yardımcı olmak için kurulan bir fona katkıda bulunmaya çağırmıştı.

Ibbou, Thiem’e “Turnuvalarınızı benim gibi ayakkabılarındaki deliklerle bitiriyor musun?”diye sordu ve “Sevgili Dominic, senden çok farklı bir hayatım var ve dediklerimin hepsi gerçek” dedi.

“Sadece bir hatırlatma, kimse senden bir şey istemedi. Girişim, şık bir dokunuşla anında merhamet gösteren cömert oyunculardan geldi.”

Yönetim organları yakın zamanda tura verilen aradan etkilenen düşük seviyeli oyunculara yardımcı olmak için 6 milyon doların üzerinde para topladı.

Ibbou, krizin “gerçekte kimin ne olduğunu” gösterdiğini ve muhtaç oyunculara yardım etmenin sadece bu sporun hayatta kalmasına yardım etmek olduğunu söyledi.

“Sizden hiçbir şey istemedik. Mağdurlarımıza biraz saygı dışında. Senin gibi oyuncular beni hayallerime tutturuyor. Lütfen bunu mahvetme” dedi.

Yedi kez Grand Slam kazanan Venus Williams, videonun altına yorum yaptı ve “Sen benim kahramanımsın” dedi.

Ibbou ise hemen yanıtladı: “Sen de hep benim idolüm oldun ve şimdi sen benim için daha da fazlasısın. Çok teşekkür ederim.”

Thiem’i yorumları için ilk eleştiren isimlerden Avustralyalı Nick Kyrgios “Saygı!” demişti. Bugün ise “Siz oynamaya devam edin, her zaman destek olmaya hazırım.”

KORT Dergi 27'nci sayısı çıktı!

Ibbou’nun videosu popülerlik kazandıkça ve sosyal medyada geniş ölçüde paylaşıldığından, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdelmadjid Tebboune’nin dikkatini çekti.

Tebboune, resmi Facebook sayfasında Ibbou’ya verdiği mesajda, “Genç yaşta Ines Ibbou gibi bir spor yeteneğinin her zaman yanındayız. Gençlik ve Spor Bakanlığı yakında kendisi ile ilgilenecek. Kendisine başarılar dilerim” dedi.

Öte yandan Antalya’daki Mega Saray Tenis Akademisi de Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, “Megasaray tenis ailesi, bir tenisçinin ilerleme adına karşılaştığı zorlukların farkında. Ayrıca Türk milleti olarak yardım isteyen herkesi desteklemekle yükümlüyüz. Megasaray Tenis Akademisi olarak sizi kucaklamaya ve desteklemeye istekli olduğumuzu bildirmekten mutluluk duyarız. En iyi profesyonel antrenörlerimiz, fitness antrenörlerimiz ve fizyoterapistlerimizle antrenman yapma fırsatını, misafirperverliğimizle sunmak istiyoruz. Sesini duyduk ve Antalya’da yanında olmak istiyor ve bunu birlikte başarabileceğimize inanmak istiyoruz” dedi.

Megasaray Tenis Akademisi’nin bu mükemmel jestine Ines Ibbou, kendi hesabında bu mesajı story’sinden paylaşarak karşılık verdi.
 

Ines Ibbou yukarıdaki paylaşımın altına da şu yorumu yaptı:

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir