1. Anasayfa
 2. GRAND SLAM

ABD Açık’ta olmayacaklar!

ABD Açık’ta olmayacaklar!
0

Sezonun son Grand Slam’i olan ABD Açık’a az bir zaman kala erkeklerde bazı oyuncular, turnuvaya katılmama kararlarını sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Roger Federer’in sezonu bitirmesine sebep olan diz sakatlığı ve bir kez daha ameliyat olacağını bildirmesinden sonra bir diğer İsviçreli oyuncu Stan Wawrinka’da sakatlığını öne sürerek ABD Açık’tan çekildi.

36 yaşındaki Wawrinka, 10 Mart’tan bu yana herhangi bir turnuva oynamadı. 3 Grand Slam sahibi oyuncu, artık kariyerinin son aşamasında.

ABD Açık’tan çekilen bir diğer önemli raket ise Dominic Thiem oldu. Haziran ayında Mallorca’daki çim turnuvasında sağ ayak bileğinde yaşadığı sakatlık sebebiyle bir türlü kortlara geri dönemeyen Avusturyalı oyuncu; Wimbledon, Olimpiyatlar derken sezonun kalanında da oynamayacağının sinyalini verdi.

Geçen senenin ABD Açık şampiyonu 28 yaşındaki oyuncu, durumu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Geçtiğimiz altı haftadır, tıbbi tavsiyelere uyuyorum, bilek ateli takıyorum, sahada antrenmana başlamadan önce formda kalmak için egzersiz yapıyorum. İyileşmem gerçekten iyi gidiyordu, ancak geçen hafta antrenman sırasında bir topa vurdum ve tekrar ağrı hissetmeye başladım. Hemen doktorları görmeye gittim.

Bazı testlerden sonra bileğimin daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu söylediler, bu yüzden hepimiz temkinli olmaya ve bileğime iyileşmesi için biraz zaman vermeye karar verdik. Egzersizlere başlamadan önce ateli birkaç hafta daha takacağım ve sonra tekrar raketle antrenman yapacağım.”

Böylelikle 3 tek el backhand’ci oyuncu da ABD Açık’ta yer alamayacak.

Öte yandan Rafael Nadal’ın ise ABD Açık’a katılıp katılmayacağı henüz netleşmedi. Büyük heveslerle geldiği ABD turunda Toronto ve Cincinnati’den çekilen İspanyol raketin, söylentilere göre ABD Açık’ta da kendisini risk etmeyeceği gündemde.

35 yaşındaki Nadal, Roland Garros’tan bu yana ayağında sorun yaşıyor. Fransa’dan sonra sadece 2 maça çıkabilen Rafa; Wimbledon ve Olimpiyatlar’a da katılamamıştı.

 

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir