1. Anasayfa
 2. ATP

ATDSK Cup başladı! – Kortdergi.com

ATDSK Cup başladı! – Kortdergi.com
0

Uluslararası Tenis Federasyonu’nun (ITF) turnuva takviminde yer alan ITF World Tennis Tour J3 Adana ATDSK Cup Tenis Turnuvası Adana’da başladı. 

Uluslararası Tenis Federasyonu’nun (ITF) turnuva takvimindeki ATDSK Cup Uluslararası Tenis Turnuvası’na Türkiye, Almanya, ABD, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Belarus, Belçika, Brezilya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Çin, Fransa, Hindistan, Hollanda, Irak, İsviçre, İngiltere, İspanya, İsrail, İtalya, Japonya, Kanada, Kazakistan, Lübnan, Meksika, Malta, Özbekistan, Romanya, Rusya, Sırbistan ve Ukrayna’dan erkeklerde 400, kızlarda 404 olmak üzere 804 tenisçi başvurdu. 32’lik ana tablo ile maçların yapılacak olması nedeniyle turnuvada kızlarda ve erkeklerde eleme maçlarıyla birlikte yaklaşık 100 sporcu raket sallayabilecek. 

KUCAKLAYICI KULÜP ATDSK 

20-21 Kasım’da yapılan eleme maçlarıyla başlayan turnuvanın açılış töreninde konuşan ATDSK Yönetim Kurulu Üyesi, Tenis Kaptanı Özkan Çetin, 2022 için ITF’den üst kategorilerde turnuvalar talep ettiklerini açıkladı.

ATDSK’nın son yıllarda yaptığı yatırımlarla Türk tenisi için çalıştığını vurgulayan Çetin, “ATDSK olarak yaktığımız ateşi 2022’de büyütecek, Türk tenisine uluslararası düzeyde hizmet edeceğiz” dedi. 52 yıldır hizmet veren ATDSK’nın milli takımlara oyuncu kazandırdığını, tenisçilerin uluslararası turnuvalarda büyük başarılara imza attıklarına dikkat çeken Çetin, “ATDSK, yönetimi, üyeleri, sponsorlarıyla, sporcularıyla, başarılarıyla, sadece bölgesinde değil Türkiye’deki en güçlü yapı haline geldi. Zorlu ekonomik şartlara rağmen 2022 yılı için 25 binlik turnuva başvurusu da yaptık. 2022’de J1 ve J2’yi de alarak, Adana’mızı, bölgemizi, ülkemizi teniste ciddi derecede desteklemeyi sürdüreceğiz.

Büyük spor markalarında indirimler başladı… https://www.athleticzone.com.tr/ 

Kulübümüzde açtığımız Türkiye’nin ilk uluslararası tenis akademisini de sadece bölgemiz için değil Türk tenisi için planladık. Türkiye’nin dört bir yanında kulüplerde aradığını bulamayan, destek bulamayan cevher çocuklarımız var. Biz onların hepsini kulübümüze davet ediyoruz. Çünkü, ATDSK Türkiye’nin kucaklayıcı tenis kulübüdür. Teniste hedefiniz varsa, uluslararası başarılar almak istiyorsanız biz buradayız” dedi. Çetin, yeni yıla yeni hedeflerle gireceklerini, National Traning Center’ı (NTC) da ATDSK’da kuracaklarını, NTC ile birlikte kort sayısını 35’a çıkartacaklarını, ITF’in de Avrupa tenisini büyütme hedefine paralel olarak, Asya ve Avrupa’daki tenisçileri NTC bünyesinde Adana’da buluşturacaklarını, bu büyük projenin Türk tenisçilerini de Avrupa’ya taşıyacağını, başarıların artacağını sözlerine ekledi. 

ADANA’YA YAKIŞAN ORGANİZASYON 

ATDSK’ya en son 10 yıl önce geldiğini belirten Turnuva Başhakemi Erkan Tarhan da, “10 sene sonra geldiğimde bambaşka bir kulüple karşılaştım. İnanılmaz toprak kortlar yapılmış, yeni hard kortlar eklenmiş. Dünyayı gezen uluslararası turnuva başhakemi olarak şunları özellikle söylemek istiyorum. Bu kadar güzide seçkin bir tenis kulübünü dışarıda bulmak, bu ilgiyi bulmak çok güç. İnanıyorum ki ATDSK çok daha üst derecelerde future, 25 binlik, ATP, WTA, ITF turnuvaları gibi çok daha büyük turnuvaları gerçekten hak ediyor.

Böylesi seçkin bir topluluğa, Adana’ya yakışan budur” diye konuştu. Konuşmaların ardından sporcular ve antrenörlerin de katılımıyla açılış pastası kesildi. Çeşitli ikramların da yapıldığı törene katılan sporcular, kortlarda başlayacak kıyasıya maçlar öncesi kaynaşıp, sohbet ederek, müzik eşliğinde eğlenerek motive oldular. İlk tur maçlarının 22 Kasım’da oynandığı turnuva 27 Kasım’daki final maçları ve ardından kupa töreni ile sona erecek.

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir