1. Anasayfa
 2. KORT DERGİSİ

AYIN KULÜBÜ: MKA SPORTS

AYIN KULÜBÜ: MKA SPORTS
0

2010 yılında İstanbul Dragos’ta MKA Sports’u kuran Murat Koçak, kulübünün adının Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün (MKA) baş harflerinden esinlendiğini belirtip, Murat Koçak Akademi ile de uyumlu olduğunu ifade etti. Özellikle Doğu ve Güneydoğu’da tenisin geniş kitlelere ulaşmasına büyük katkıları olan ve kendisini mükemmeliyetçi ve her zaman gelişime açık olarak tanımlayan Murat Koçak, Kort Dergisi’nden Serdar Sözkesen’e şunları söyledi:

“Kulüp olarak misyonumuz; çağdaş, bilimsel, eğitim temelli, düşünen, sorgulayan, araştıran ve aynı zamanda tartışabilen, kendisi ile barışık yaşayabilen, Türkiye’nin en geniş şubelerine sahip bir kulüp olmak. Vizyonumuz ise iki kelimeden ibaret: Öğrenmeyi öğretmek!

ADANA TENİS LİGİ HAYALİ

Hedeflerimiz; üzerine aldığımız sorumlulukların farkındalığıyla Türk tenisine yeni yetenekler sunmak, her yaş kategorisinden başarılı sporcular çıkarmak ve bu sporculara gerekli rekabet ortamını yaratmak istiyoruz.

En büyük hedeflerimden biri Adana Tenis Ligi’ni hayata geçirmek. Bunu da en kısa sürede planlıyorum. Belli kriterler dahilinde seçeceğimiz sporcularla (veteranlar dahil), kulüplerden bağımsız ve Belediye – Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile iş birliği yaparak bu hedefimi gerçekleştireceğim. Aynı zamanda Kış ve Yaz Ligleri düzenleyerek veteran oyuncularımızı, Türkiye Şampiyonası ve Senyörler Şampiyonası’na hazır hale getirmeyi istiyorum.

Profesyonel ve kurumsal bir yapıda kulübü yönetmeyi, çevreye sonuna kadar duyarlı olmayı benimseyen bir kulübüz. Sporcularımızın sosyal yaşam kalitesini yükseltmeyi, alanımızda daima öncü olmayı ve yeni fikirler geliştirerek, ekip olarak beraber çalıştığımız kurum ya da kuruluşlarla iyi ilişkiler içerisinde olmak görevlerimiz arasında.

ÇOCUKLARI SOSYALLEŞTİRİYORUZ

MKA Sports olarak, sporcularımızın sadece teniste gelişmesi değil, aynı zamanda akademik kariyerlerini de düşünen bir kulüp olduk. Aileleri rahatlatmak adına bunları mutlaka yapmanız şart. Sporcularımız bir yandan tenis kariyerlerine devam ederken diğer yandan da dışarıdan anlaştığımız etüt hocaları ile onların akademik kariyerlerine yardımcı oluyoruz.Sporcumuz ne okulundan ne de sporundan ayrı kalmıyor ve aileler de bu durum karşısında çok büyük bir rahatlama içerisine giriyor.

Çocukları ne eğitimden ne de sosyalleşmekten alıkoymuyoruz. Yeri geldiğinde binicilik, okçuluk, hayvanat bahçesi, oyun parkları ve müze ziyaretleri gibi değişik faaliyetler, organizasyonlar yapıyoruz. Hedefimiz daima mutlu çocuk görmek ve bunun da geri dönüşü bize çok güzel oluyor.
Benim en büyük özelliğim birleştiriciliğimdir. Ekip olmak ise en büyük önceliğim. Şu an faaliyetlerimizi yürüttüğümüz Adana ili, çok sıcak bir yer. Aynı zamanda Hatay’ın Arsuz ilçesinde River Club Tenis Kulübü ile anlaşma yaptık ve denizle iç içe olan bu kulüpte sporcularımız hem antrenman yapacaklar hem de denize girecekler.”

100’ÜNCÜ YILA 2 PROJE BİRDEN

Adana, 2022’de kurtuluşunun 100’üncü yılını kutlayacak ve bu özel anı değerlendirmek ve anlamlandırmak için projelerimi, Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar ile paylaştım. Hem Muzaffer Bey, hem Belediyemiz hem de Valimiz Süleyman Elban’ın katkıları ile önümüzdeki yıl mayıs ayında ‘Adana Spor Fest’ ve ‘Adana Gençlik Spor Cup’ adı altında çeşitli organizasyonlar yapmak istiyoruz. Bu şekilde ülke genelinde büyük ses getireceğimizi düşünüyorum. Böylelikle birçok sporcuyu Adana’ya çekip, hem güzel bir şekilde rekabet etmelerini hem de sosyo-kültürel anlamda bu şehrin tanıtımını sağlamanın hedefindeyiz.”

Azmi Akkoyun, İbrahim Meryumoğlu, Murat Koçak – River Club Tenis Kulübü

Fotoğraflar: Serdar Sözkesen

*: Bu haber ilk olarak, Kort Dergi’nin 34’üncü sayısında yayımlanmıştır. Kort Dergi’yi Turkcell Dergilik ve Türk Telekom e-dergi uygulamaları üzerinden de indirebilirsiniz… 

 

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir