1. Anasayfa
 2. ATP

Bandırma Vefa Tribünü Görkemli Gecede Yeniden Bir Araya Geldi!

Bandırma Vefa Tribünü Görkemli Gecede Yeniden Bir Araya Geldi!
0

11 Mart 2019 – 20:58 – Güncelleme: 11 Mart 2019 – 21:00

Çeyrek asırlık Kulüp tarihinde kurulduğu günden bu yana Türkiye’de ve Avrupa’da oynadığı sayısız maçta takımını yalnız bırakmayan kemik seyircilerinin yer aldığı ‘‘BANDIRMA VEFA TRİBÜNÜ’’ taraftar oluşumun düzenlemiş olduğu 2. Vefa Yemeği 8 Mart tarihinde gerçekleşti.

 

1994 yılında kurulan Banvit Basketbol Kulübü, amatör liglerden başlayan serüveninde ilk günden bu yana maçlara gelerek takımı destekleyen kemik seyircilerinden oluşturduğu Bandırma Vefa Tribünü’nün 2. Vefa Yemeği’nde bir araya geldi. Yemeğe Banvit BK Başkanı Özkan Kılıç, Sportif Direktör Turgay Çataloluk, Genel Menajer Turgay Zeytingöz, Başantrenör Hakan Demir, Banvit BK A Takım staff ve oyuncu kadrosu, Uni Banvit taraftar grubu ve Bandırma Vefa Tribünü’nün değerli üyeleriyle birlikte yaklaşık 350 kişi katıldı.

Sıcak ve samimi bir ortamda başlayan gece Banvit BK Başkanı Özkan Kılıç’ın konuşması ile başladı : ‘‘Dünyanın en güzel taraftarına hoş geldiniz diyorum. Bandırma Vefa Tribünü’müz çok geç kurulmasına rağmen hızlı büyüyor. Bu bizim 2. Vefa Yemeğimiz. İnşallah sürekli devam eder. Bugün ayrıca başımızın tacı olan kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun. ’’ dedi.

Banvit BK Başkanı Özkan Kılıç’ın konuşmasının ardından UniBanvit taraftar grubu bir sürpriz yaparak hazırlamış oldukları ‘‘Senin Peşindeyiz Her Zaman’’ pankartını tezahüratlar eşliğinde açtılar.

Gece Banvit BK A Takım oyuncularının yemeğe katılımı ile birlikte tezahüratlar eşliğinde sürerken, taraftarların ve oyuncuların yer almış olduğu kısa bir video izletildi. Gösterilen kısa videonun ardından Banvit A Takım oyuncuları, daha önce hazırlanmış olan Bandırma Vefa Tribünü’nün formalarını kendilerine takdim ederken taraftarla da fotoğraf çekilmeyi ihmal etmediler.

A Takım oyuncularının forma takdimi ve taraftar ile fotoğraf çekimlerinin ardından Banvit BK Sportif Direktörü Turgay Çataloluk konuşmasında şunlardan bahsetti : ‘‘Böyle güzel bir topluluğun karşısında konuşmak ve bir önceki yemeğimize oranla sayımızın oldukça fazla artması bizleri çok mutlu ediyor. Bu sezona iyi başlayamadık ama sonrasında topladığımızı düşünüyorum. Sizlerin de destekleri ile zorlu bir döneme girdiğimiz şu süreçte maçlarımızı kazanarak hem Avrupa’da hem de Ligde iyi sonuçlar almayı hedefliyoruz’’ dedi.

Banvit BK Genel Menajeri Turgay Zeytingöz ise şunları söyledi : ‘‘Gerçekten müthiş gözüküyorsunuz. Bandırma Vefa Ailesi herkese parmak ısırtacak hale geldi. Çığ gibi büyüyorsunuz. Sizlerin bu çoşkusu ve sevgisini de görünce bu ailenin bir parçası olduğum için çok mutlu oluyorum. Bu vesile ile Bandırma Vefa Tribünü’nün oluşmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Bu takımı yaşatan sizlersiniz.’’ dedi.

Bandırma Vefa Tribünü’nün oluşmasına vesile olan Taner Seçil ise duygularını şu şekilde açıkladı : ‘‘Bu atmosferde sizlerle bir arada bulunmak ve her geçen gün çığ gibi büyüdüğümüzü görmek bizleri çok mutlu ediyor. Bu düzenlemiş olduğumuz 2. Vefa Yemeğimiz. Bir önceki yemeğimize göre sayının iki katına çıkması son derece mutluluk verici. Turuncu-Yeşil renklere olan vefamızın ve sevgimizin hiç bitmemesini diliyorum.’’ dedi.

Bandırma Vefa Tribünü’nün yaşça en küçük üyesi olan Efe Oral isimli taraftar klarnet çalarak geceye ayrı bir renk kattı. Görkemli ve sürprizlerle dolu gece gerçekleştirilmiş olan konuşmalar sonrasında toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

BANDIRMA VEFA TRİBÜNÜ BAŞIMIZIN TACI KADINLARIMIZI UNUTMADI!…

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde düzenlenen bu organizasyonda günün anlam ve önemine ithafen Banvit BK Başkanı Özkan Kılıç’ın eşi Emre Kılıç’a, Sportif Direktör Turgay Çataloluk’un eşi Başak Çataloluk, Genel Menajer Turgay Zeytingöz’ün eşi Ceren Zeytingöz, Başantrenör Hakan Demir’in eşi İlkan Demir’e çiçek takdim edilerek ‘‘Dünyadaki her şey kadının eseridir’’ sözüne bir kez daha vurgu yapıldı.

9 Mart Cumartesi günü oynanan Banvit BK – Tofaş maçı öncesinde ise Bandırma Vefa Tribünü’nün erkek üyeleri ‘‘Kadınlar Başımızın Tacı’’ yazılı taçlar takarken, hem kadınlara destek oldular hem de küçük bir jest yaptılar.

BANDIRMA VEFA TRİBÜNÜ VEFASINI GÖSTERDİ VE ORHUN ENE’Yİ ONURLANDIRDI!…

9 Mart Cumartesi günü oynanan Banvit BK – Tofaş maçı başlamadan önce 2009 – 2013 yılları arasında Banvit’te başantrenör olan Tofaş Başantrenörü Orhun Ene’ye vefasını gösteren Bandırma Vefa Tribünü‘‘Gururumuzsun gENEral’’ yazılı pankart açtı.

Tüm salonunun ayakta alkışladı pankart sonrasında Bandırma Vefa Tribünü’nü temsilen bir taraftar Orhun Ene’ye çiçek takdim ederek maçta başarılar diledi.

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir