1. Anasayfa
 2. ATP

James Blake: “ABD Açık’ta olsaydım gergin olurdum”

James Blake: “ABD Açık’ta olsaydım gergin olurdum”
0

Miami Açık Turnuva Direktörü James Blake, eğer ABD Açık Turnuva Direktörü olsaydı çok gergin olacağını söyledi ve ekledi: “Çünkü turnuva oynanırsa, ileride yanlış gidebilecek birçok şey var.”

Blake, etkinlikte bir oyuncunun enfekte olma olasılığı hakkında konuştu:

“Umarım her şey iyi gidiyordur ve ABD Açık’ta çalışanların gerçekten parlak, hırslı insanlar olduğunu biliyorum, ancak bir etkinlikte o kadar çok insan olduğunda yanlış gidebilecek çok şey olduğunu hissediyorum.

Bence bu oldukça zor olacak. Hiçbir seyircinin olmaması, oyuncuların zihinsel gücünü göstereceği için turnuvayı fazlasıyla ilginç hale getirecektir. En çok endişelendiğim şey, çok sayıda oyuncunun içeri girip çıktığı soyunma odaları olacak. Covid-19’a sahip bir oyuncu varsa, ne kadar bulaşıcı olduğu göz önüne alındığında, turnuvanın yarısına bulaşabilir.

Bu gerçekten tehlikeli olabilir ve tüm tur için kötü görünebilir. Virüs hakkında hâlâ ne kadar az şey bildiğimiz göz önüne alındığında, şu ana kadar çok uzun süreli bir çalışma yok. Eğer turnuvada görevli olsaydım, oldukça endişeli olurdum. 

Bence oyuncular daha az endişelenecek, ancak bir Turnuva Direktörü olarak çok, çok gergin olacaktım” dedi. 

Andy Murray:


Amerikan Tenis Federasyonu USTA, oyuncuların bir yerde kalmasını sağlamak için Cincinnati’nin de ABD Açık’ta olduğu gibi New York’ta düzenlenmesine karar vermişti.

Bazı üst düzey oyuncular zaman zaman, ABD’ye seyahat konusunda endişelerini dile getirdiler. Kadınlardan dünya 1 numarası Ash Barty ve erkeklerden dünya 2 numarası Rafael Nadal ve Avustralyalı Nick Kyrgios virüs hakkındaki endişeleri nedeniyle zaten turnuvadan çekildiler. İki eski şampiyon Serena Williams ve Naomi Osaka ise oynamak istediklerini söyledi.

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir