1. Anasayfa
 2. ATP

KARANTİNA RÖPORTAJLARI: Baran Cengiz – Kortdergi.com

KARANTİNA RÖPORTAJLARI: Baran Cengiz – Kortdergi.com
0
Berfu Cengiz’in kardeşi 18 yaşındaki Baran Cengiz ile covid-19 sürecinde karantinada neler yaptığını ve özellikle genç tenisçilerin yaşadığı sıkıntıları konuştuk.

RÖPORTAJ: SERDAR SÖZKESEN

Evde sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki kez antrenman yapıyorum. Daha çok fiziksel antrenmanların üzerinde duruyorum. Mümkün olabilecek ne varsa imkânım doğrultusunda çalışmalarıma devam ediyorum. Haftada iki gün yoga yapıyorum. Daha çok kitap okumaya, haber dinlemeye özen gösteriyor, kalan zamanımda da play station oynuyorum. Bu arada sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varlar ve bizim için fedakârca çalışıyorlar. Onlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Sağlık Bakanı’mız çok iyi bir insan ve onu izlerken açıkçası rahatlıyorum.

Tenise verilen ara çok karışık bir durum. Son iki ayımda iyi bir form yakalamış ve ilk 500 içinden oyuncular yenmiştim. Elemelerde 3 maç kazanıp ana tabloya çıkmıştım. Bir süre daha 15K’lık turnuvalar oynamayı planlıyordum. Şu an ki belirsizlik moralimi bozsa da çok düşünmemeye çalışıyorum. Ağustos ayında turnuvalara dönmeyi umuyorum.

KARANTİNA RÖPORTAJLARI: Altuğ Çelikbilek

Bu süreçte profesyonel turnuvalara yeni başlamış challenger seviyesindeki oyuncular daha fazla olumsuz etkilenecekler. ATP turnuvalarını oynayanların ise daha az etkileneceğini düşünüyorum. 20 yaş altında olup, ilk 1200 içinde olan oyuncuların daha farklı desteklenmesini umut ediyorum. Dünyada bu oyuncuların sayıları 100 kişiyi geçmiyor. Gelecekte daha fazla 20 yaş altı oyuncu desteklenirse (özellikle bizim gibi ülkelerin buna çok ihtiyacı var) daha fazla genç oyuncunun ATP turda mücadele etmesine katkı sağlanacaktır.

Kriz ortamı bittikten sonra teniste neler değişebilir? Mesela 15K’lık turnuvalarda verilen puanlar çok yetersiz. Örneğin 3 eleme maçı kazanıp ana tabloya çıkıyorsun ama puan verilmiyor. Bir gün hiç unutmuyorum, ana tabloya çıkmak için yine 3 eleme maçı oynamıştım. Yağmur dolayısıyla ilk iki maçı aynı gün yapmıştım. Bir bayan oyuncu, ana tabloya kaldığım maç sonrasında bana oynanılan tenisin seviyesinin çok yüksek olduğunu söylemiş ve puanlama sisteminin değişmesi yönünde görüşlerini iletmişti. Dediğim gibi bu maçlarda puan alamamak üzücü.

İnsanların daha fazla empati yapabildiği ve doğaya daha fazla sahip çıkmamız gereken zamanlardayız.

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir