1. Anasayfa
 2. ATP

KARANTİNA RÖPORTAJLARI: Özlem Uslu & Melisa Ercan

KARANTİNA RÖPORTAJLARI: Özlem Uslu & Melisa Ercan
0

20 Mayıs 2020 – 17:39 – Güncelleme: 26 Mayıs 2020 – 17:39

16 yaşındaki Özlem Uslu ve 14 yaşındaki Melisa Ercan sorularımızı içtenlikle cevapladı.

RÖPORTAJ: SERDAR SÖZKESEN

……………………..

ÖZLEM USLU

Evimde bol bol ip atlıyorum. Hocamın bana gönderdiği çalışma listesini uyguluyorum. Bunların dışında bacak ve karın egzersizleri yapıyorum. Bu süreçte kendimi geliştirmek adına yeni aktiviteler keşfetmeye çalışıyorum. Evde yapılacak her türlü antrenmanı yapabilmek için uğraşıyorum. Kalan zamanlarımda kitap okuyor ve okul derslerime ağırlık veriyorum.

Tenise verilen aranın belirsizliği herkesi fazlaca etkilemiş durumda. Eylül ayına kadar bir iyileştirme olmayacağını düşünüyorum. Bu salgın azaldığında ya da tamamen sona erdiğinde tenise geri döndüğümde büyük ihtimalle ilk hafta biraz zorlanacağım. Fakat ilerleyen haftalarda, evde yaptığımız kondisyon ve fiziğe dayalı antrenmanların faydasını göreceğimizi ve kısa sürede toparlanacağımı düşünüyorum.

MELİSA ERCAN

Karantina günlerinde tabii ki hareketli kalmaya çalışıyorum. Genellikle karın, denge ve ayak çalışmalarına ağırlık veriyorum. Duvarda oynuyorum, tenis maçları seyrediyorum. Ders çalışıyorum ve film seyrediyorum. Daha önce görüşmeye fırsat bulamadığım arkadaşlarımla telefonda konuşuyorum. Geçen yıl daha çok yurt dışında yaşadım. Bu yüzden evimi ve ailemi çok özlemiştim. Ailece bir arada olmak ve onlarla eğlenceli vakitler geçirmek çok güzel. Bu süreçte yemek yapmaya başladım. Pandeminin birçok açıdan bana pozitif kazanımları oldu.

Tenise verilen aranın ağustos ayının başına kadar süreceğini düşünüyorum. Tabii ki şimdi antrenmanlarımızı normal koşullarda yapmak çok daha iyi olurdu. Yine de psikolojik olarak kendimizi sürekli pozitif tutmaya çalışıyoruz. Bu hiç de kolay değil, fakat bu süreyi iyi değerlendiren oyuncuların bu dönemi hızlı atlatacağına inanıyorum.

Turnuvalardan kazandığı gelirle ayakta duran oyuncular, gerçekten de maddi olarak zor bir dönemden geçiyor. Bütün ülkeler ciddi ekonomik kayıplar yaşıyor ve tüm dünyaya büyük bir belirsizlik hakim. Bu belirsizlikte yapılması gereken en önemli şey, pozitif kalmaya çalışmak. Umarım bu süreç bir an önce biter ve pandemi sonrası insanların spora ve tabii ki tenise verdiği değer azalmaz.
 

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir