1. Anasayfa
 2. ATP

KORT Dergi 27’nci sayısı çıktı!

KORT Dergi 27’nci sayısı çıktı!
0

Türkiye’nin tek aktif tenis dergisi KORT’un 27’nci sayısı SIRA DIŞI başlığı ile huzurlarınızda. Mart ayından bu yana Avrupa, Amerika, kısacası tüm dünyayı avcunun içine alan Covid-19, tenisi de adeta esir altına aldı. Hayatı durma noktasına getiren ve insan sağlığının en büyük zenginlik sayıldığı bu günlerde dergi çıkarmanın ne kadar zor olduğunu bir kez daha gördük.

Sosyal mesafeye dikkat etmenin baş önceliğimiz olduğu bu kritik dönemde insan psikolojisinin de hiç iyi işaretler vermediği su götürmez bir gerçek. Başta sporcular olmak üzere, antrenörler, kulüpler ve binlerce tenisseverin gözü kulağı tenisin ne zaman eskisi gibi oynanacağıydı. İnsanların binbir emek harcayarak yaşattığı bu sporun bu noktada olması herkesin şevkini kırdı.
                                                                              ***
Kort Dergi olarak, özellikle sosyal medya hesaplarımızdan ve Türkiye’nin en büyük tenis portalı olan www.kortdergi.com’da kulüplerin kademe kademe açılması yönünde yazılar yazdık ve adeta tenis camiasını harekete geçirdik. En kısa zamanda tenis adına güzel haberler alacağımıza inancım tam! Bu konuda bu sayımızda Ramazan Hakan Yılmaz, Gülberk Gültekin ve Sebahattin Devecioğlu yazıları ile kamuoyunu aydınlatacak. Spor psikoloğu Berceste Şeber ise oyuncular özelinde görüşlerini aktardı.
                                                                              ***
Tennis Australia CEO’su ve aynı zamanda Avustralya Açık Turnuva Direktörü Craig Tiley’e ulaşıp, bu süreçte tenisin bugünü, gelecek planlaması ve Avustralya’da düzenlenen Gelibolu Turnuvası özelinde konuştuk. Çok ses getireceğine inandığımız bu samimi röportajdan sizin de keyif alacağınıza eminim. Eski dünya 1 numarası Juan Carlos Ferrero ile yapılan röportajı İsmail Akıncı’nın çevirisi ile okurken, geçmişe yol alacaksınız. 1993’te en formda zamanında bıçaklı saldırıya uğrayarak muazzam kariyeri sekteye uğrayan Monica Seles de dergimizin önemli konularından biri.
                                                                              ***
Türkiye’de genç raketlerimize bir buçuk ayı aşan karantina sürecinde evlerinde neler yaptıklarını ve tenisin geleceği hakkında herkesin merak ettiği soruları sorduk. Toplamda 12 sporcumuz içtenlikle düşüncelerini aktarırken, başta onları idol gören yolun başındaki tenisçilerimizin bu röportaj serisini merakla takip edeceklerini düşünüyorum.
                                                                              ***
Dinamik kadromuz, ‘Koronavirüs Kronolojisi’ çıkartarak, sizlere süreci başından sonuna kadar ayrıntıları ile hazırlarken, Mega Saray Tenis Akademisi röportajının ilkinde, milli takım hocalarımız Alaaddin Karagöz ve Haluk Akkoyun ile Tolga Yenigün’ün kapsamlı röportajının ses getireceğine inanıyoruz. 2020’de tenis olmazsa bu sürecin olası kaybedenlerini ise Muharrem Ataç irdeledi.
                                                                              ***
Tomas Berdych’nin kayıp sezonu, ‘Genç Yetenekler’ bölümünde Oğulcan Çoksayar’ın kaleminden Leylah Fernandez ve bilinmeyenleri ile Kei Nishikori diğer dosyalarımız arasında. Tabii ki Instagram’daki canlı yayınlarda tüm tenisseverlere eğlenceli dakikalar yaşatan Rafael Nadal, Roger Federer, Novak Djokovic, Stan Wawrinka ve Andy Murray’nin de içinde olduğu keyifli atışmaları da sayfalarımıza taşıdık.

Dergimizi Turkcell Dergilik ve Türk Telekom e-dergi uygulamaları üzerinden de indirebilirsiniz….

Tenis dolu güzel günler dileğiyle,

SERDAR SÖZKESEN
Kort Dergi Yazı İşleri Müdürü

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir