1. Anasayfa
 2. ATP

Kort Dergi 28’inci sayısı çıktı!

Kort Dergi 28’inci sayısı çıktı!
0

NORMALLEŞME ADIMLARI

Sevgili tenisseverler, tüm dünyayı kasıp kavuran pandemi döneminde tenisten ne kadar uzak kaldıysak, açıklanan yeni takvim sonrasında da kabuğumuza sığamaz olduk. Ağustos ayı ile beraber ABD Açık, Roland Garros gibi Grand Slam’lerin yanı sıra diğer büyük majör turnuvaları da koltuklarımızdan izleyebileceğiz.
                                                                                ***

Türk tenis dergiciliğinde yayınlandığı günden bu yana farkını hissettiren Kort’un, ülkedeki tek tenis dergisi olma geleneğini sürdürdüğü 28’inci sayısının kapağına NORMALLEŞME sürecini taşıdık. Bu süreçte başta ABD Açık ve Roland Garros’un neler getirebileceğine, katı kurallarına ve oyuncuların görüşlerine yer verdik.
                                                                                ***
Antalya Belek’te yaptırdığı tesislerle beraber ülkede adeta tenisin ve turizmin merkezi yapan Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin ile ‘MegaSaray Tenis Akademisi Söyleşileri’nin ikincisinde buluştuk. Başkan, Tolga Yenigün’e tenis aşkını ve akademideki vizyonunu açıklarken, birçok önemli konuya da açıklık getirdi.
                                                                                ***
WTA’in son anda takvime alması sonucunda ülke olarak heyecanımızın ikiye katlanmasına sebep olan TEB BNP Paribas Tennis Championship İstanbul’u, Çağla Büyükakçay özelinde kaleme alan Muharrem Ataç’ın yazısı sizi 4 yıl öncesine götürecek. Eski adıyla İstanbul Cup’ın tarihine yakışır şekilde hazırladığımız 15 soruluk testimiz de eminiz ilginizi çekecek. Ayrıca Ramazan Hakan Yılmaz’ın İstanbul’daki turnuva özelindeki iddialı sözlerini yine bu satırlardan okuyacaksınız.
                                                                                ***
Kendine has diliyle özdeşleşen Bedri Baykam’ın geçmişten günümüze erkekler tenisinin içinde bulunduğu rekabetleri konu alan yazısı ile birçok tenisçiyi tekrar hatırlama şansını bulacaksınız. Spor psikoloğumuz Berceste Şeber, ‘yeni normal’ olarak anılan döneme alışmanın püf noktalarını yazdı. Her zamanki gibi Türk ve dünya tenisinden haber turumuzun yer aldığı Kort Kulisleri sayesinde hiçbir ayrıntıyı da kaçırmayacaksınız.
                                                                                ***
Erkekler tenisinin 3 büyük ismi olan Roger Federer, Rafael Nadal ve Novak Djokovic’i yakın plandan incelediğimiz bu sayımızda ekibimize yeni katılan Yunus Dilber, Sırp raketin ailesinin içinde olduğu zor durumu kaleme aldı. Japon raket Naomi Osaka’nın tüm dünyanın hayretler içerisinde izlediği George Floyd’un öldürülmesine verdiği tepki karşısında yazdığı notlar, sağduyulu birçok tenisseveri derinden etkileyecek.
                                                                                ***

Klasikleşen ‘Genç Yetenekler’ köşemizin üçüncü konuğu İtalyan oyuncu Elisabetta Cocciaretto’yu Oğulcan Çoksayar’ın kaleminden okuyacaksınız. Dergimizin demirbaş yazarlarından Pemra Özgen ise tenisçi gözüyle ‘Korona Günleri’ adlı yazısında sağlığın önemine dikkat çekti. Pandemi sürecinde iyice özlediğimiz Grand Slam maçlarını ise tarihin en uzun süren 5 slam maçını hatırlatarak gidermeyi amaçladık.

Dergimizi, Turkcell Dergilik ve Türk Telekom e-dergi uygulamaları üzerinden de indirebilirsiniz.

Tenis dolu sağlıklı günler dileğiyle…
 

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir