1. Anasayfa
 2. ATP

Megasaray’da Challenger turnuvaları sona erdi

Megasaray’da Challenger turnuvaları sona erdi
0

Turnuvanın kazananları ödüllerini, Türkiye Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Faruk Kaymakcı, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin ve Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan’ın elinden aldı.

Dünya 140 -350 numaralı tenisçilerin mücadele ettiği, başarılı milli tenisçimiz Cem İlkel’in de bir numaralı seri başı olarak çeyrek final oynadığı turnuvanın finalinde, Ukrayna’dan Oleg Prihodko ve Rusya’dan Evgenii Tiurnev karşılaştı. 3 set oynanan maçta Evgenii Tiurnev 3-6, 6-4, 6-4 ile galip gelerek şampiyon oldu. Eleme tablosundan gelerek finale çıkma başarısı gösteren Ukraynalı Oleg Prihodko ayrı bir alkışı hak etti.

Turnuvanın ödül töreninde konuşan Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Faruk Kaymakcı;

“Dünyaca ünlü ATP Challenger Turnuvası’nı Antalya’da Megasaray’da görmek çok önemli. Geleceğin yıldız tenisçileri Megasaray er meydanında yetişiyor diyebiliriz.  Rus ve Ukraynalı oyuncu arasında kıran kırana bir final maçı izledik. Antalya’ya, Megasaray’a yakışan bir oyun oldu. Türkiye Tenis Federasyonu’muzun bu tür turnuvaları ülkemizde, Megasaray işbirliği ile düzenliyor olması çok anlamlı. Daha fazla uluslararası turnuvanın öncelikle Antalya’da ve ülkemizin değişik şehirlerinde oynanıyor olması bizim için gurur verici.

Ümit ediyoruz ki Türk tenisi Avrupa’da da, uluslararası arenada da hak ettiği yeri bulacak. Bugün Megasaray’da çok önemli başka turnuvalar da var.. Engelli sporcularımız, engel tanımadan MTA’nın uluslararası standartlarındaki kortlarında uygun koşullarda maçlarını yapıyor. Diğer yandan 12 yaş finalleri oynanıyor.  Birçok Avrupa ülkesinden tenisçiler kıran kırana maçlar yapıyor.

Herkesi tenise davet ediyoruz. Zaten başkanımız Cengiz Durmuş da tenisin Anadolu’da, hatta tüm Türkiye’de yaygınlaşması konusunda çok önemli bir rol oynuyor” dedi.

Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin;

“Millilerimizin de katıldığı, ATP Challenger turnuvalarına ev sahipliği yapmak gurur verici. Şu an Megasaray’da dünyanın dört bir bucağından, 30 ülkeden gelen sporcuları, paralel yapılan 3 farklı turnuvada ağırlıyoruz. ATP Challenger bunların en önemlilerinden biri. Başarılı sporcular kıyasıya mücadele ederek kozlarını paylaştılar. Kazananlar ödülleri ile buluştu.  Etrafımız gençlerle dolu. Spor adına, dünyaca ünlü turnuvalarla ülkemizin tanıtılmasına, gençlerimizin gelişmesine ve Türk tenisinin daha da yaygınlaşmasına muazzam katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz.

Bakanımıza ve başkanımıza da çok teşekkür ediyorum. Gerçekten iş birliğiyle sinerji yaratarak ülkemiz, spor ve turizm adına çok güzel işler yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Bu tür faaliyetlerle ülkemizi dünyaya en iyi şekilde tanıtacağız. Artık tenis denince, ilk akla gelen yer Antalya Belek olacak. Hep birlikte beraberce büyük adımlarla ilerliyoruz”  dedi.

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş;

“Hem sayın Bakanım hem sayın Kemal Şahin çok güzel şeyler söyledi. Tenis Federasyonu adına söylenebilecek bütün politikalardan bahsettiniz. Biz de federasyon olarak, dünyanın en iyi sporcusunu yetiştireceğiz diye yola çıktığımız için partnerlere ihtiyacımız var. Bu anlayışla bugün Megasaray Tenis Akademisi’nin kortlarındayız. Her zaman söylediğim gibi, dünyanın en iyi turizm merkezlerinden biri olan Megasaray Otellerin himayesinde yapılan bu turnuva bizim hedeflerimize ulaşmamızda çok önemli basamaklar oluşturuyor. Bu tür turnuvaları Megasaray’ın sponsorluğunda haftada iki tane yapıyoruz.

Büyük spor markalarında indirimler başladı… https://www.athleticzone.com.tr/

Şahinler Holding en önemli sponsorlarımızdan biri. Burada kortların tamamı dolu ve çok önemli maçlar yapılıyor. Bu da demek oluyor ki birlikte doğru bir yoldayız ve doğru işler yapıyoruz. Spor Bakanlığımızın ve federasyonumuzun sporu tabana yayıp, başarılı oyuncularımızın ülkemizi olimpiyatlarda temsil etmesi anlayışına uygun bir anlaşmayla Şahinler Holding ve Megasaray Otelleri ile işbirliklerimiz devam edecek. Kemal Bey’e de duyarlılığı için teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir