1. Ana Sayfa
  2. GRAND SLAM

Nadal’dan efsane 21. Grand Slam zaferi!

Nadal’dan efsane 21. Grand Slam zaferi!
0

Rafael Nadal, artık erkeklerde gelmiş geçmiş en fazla Grand Slam kazanan oyuncusu…

Dünya 2 numarası Daniil Medvedev’i 2-6, 6-7, 6-4, 6-4, 7-5 ile mağlup ederek, bunu 35.5 yaşında yapan İspanyol raket, tek erkeklerde tarihin en iyisi olma yolunda önemli bir avantajı cebine koydu.

Avustralya Açık öncesinde Rafael Nadal, Roger Federer ve Novak Djokovic’in 20’şer Grand Slam şampiyonluğu bulunuyordu. Nadal 4-5 öncesinde sakatlık yaşamış ve koltuk değnekleri ile hayatına devam ederken büyük bir azimle iyileşti ve kortlarda, yani en sevdiği yerlerde buldu tekrar kendini.

Avustralya Açık’ta rakiplerini bir eleyerek finale kadar kaldı. Açıkçası Daniil Medvedev’i favori olarak gösterenler bir hayli fazlaydı ve nitekim Rus raket ilk 2 seti de hanesine yazdırdı.

Üçüncü set ile beraber inatçı ruhuna geri dönen Rafael Nadal inanılmaz bir geri dönüşle setleri bir bir kazandı ve 21’inci slam zaferi ile onurlandırılarak ezeli iki rakibini geçmeyi başardı.

Rafa Nadal, her bir Grand Slam’i en az 2 kere kazanarak bu alanda Novak Djokovic’i de yakalamış oldu.

5 saat 24 dakikalık efsane düelloda 69 winner ve 68 basit hata ile oynarken, Medvedev ise 76 winner ve 52 basit hata kaydetti. Nadal 7, Medvedev ise 6 kez servis kırdı. Böylelikle Nadal, kendisinden 10 yaş küçük rakibini 2019 ABD Açık’tan sonra ikinci kez Slam Finali’nde daha mağlup etmiş oldu.

 

Rafa, bu yıl ikinci, toplamda 90’ıncı tekler kupasına kavuşurken, sert kortta da 24’üncü kez şampiyonluğa ulaştı. 21 Grand Slam’in 6 tanesini sert zeminde elde eden efsane raketin yeni hedefi 14’üncü kez Roland Garros’ta kürsüye çıkabilmek…

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yorum Yap