1. Anasayfa
 2. ATP

Osman Tural: “Doğu ile Batı entegre olacak!”

Osman Tural: “Doğu ile Batı entegre olacak!”
0

Kulüp temsilcileri ile görüş alışverişinde bulunan Osman Tural, “Göreve geldikten sonra 50 ilde 50 tenis kortu projesi ile ilk büyük adımımızı atıp, kortu olmayan kulüplerde vereceğimiz tenis eğitimleriyle çalışmalarımıza başlayacağız. Bu sporun tüm aktörlerini dinleyerek yaptığımız çalışmalarla Türk tenisini hak ettiği güzel günlere kavuşturacağız” diyor.
 
KORT ÖZEL
 

Ekibiyle birlikte Anadolu’yu karış karış gezen Osman Tural, Türk tenisine hizmet amacıyla hazırladığı projeleri, tenis kulüpleri temsilcileri ile yakın temasta bulunarak şekillendiriyor.
 
7 gün içerisinde Adana’dan Ağrı’ya kadar Anadolu’da gezmedik il bırakmayan Osman Tural ve kurmayları sırasıyla Adana, Mersin, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Diyarbakır, Mardin, Batman, Ağrı ve Erzurum’da temaslarda bulundu. Tüm Türkiye’de ilk tur çalışmalarını tamamlayan Osman Tural ile ekibi, Kurban Bayramı’nın ardından 2. tur çalışmaları ile şu ana kadar görüşemediği tenis kulüpleri ile de bir araya gelecek.
 
Teniste Doğu ile Batı’nın entegre edilmesine özel önem verdiğini vurgulayan Osman Tural, göreve geldikten sonra, önceliklerini şöyle sıraladı…
 
TTF MADDİ MANEVİ KULÜPLERİN YANINDA OLACAK
 
– Doğu illerinde yaşayan antrenör ve şampiyonların, Antalya, İzmir, İstanbul ve Muğla gibi illerde düzenlenecek turnuvalara katılarak buralardaki tesisler ve sistemi görmesi adına adımlar atılacak.
 
– Her yıl Antalya’da düzenlenen Senyörler Takım Şampiyonası’da Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki kulüplerin katılmasını teşvik edeceğiz. Maddi ve manevi her türlü destek Türkiye Tenis Federasyonu tarafından sağlanacak.
 
TENİS KORTU OLMAYAN İL KALMAYACAK
 
– Özellikle sonbahar ve kıs aylarının uzun sürdüğü illerdeki kortlar, balon kort ile kapatılarak buralarda yapılacak eğitimlerin aksamadan devam etmesi için gereken özen gösterilecek.
 
– ’50 İlde 50 Tenis Kortu’ projesi ile kortu olmayan kulüplere tenis eğitimi için yeni kortlar kazandırılacak.
 
– Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da seçilecek iki ilde, Tenis Federasyonu Merkezleri kurularak, bölgenin problemleri yerinde analiz edilecek ve acil çözümler üretilecek.
 
EĞİTİM KAMPLARI DÜZENLENECEK
 
– Tüm Anadolu’da bölgesel kamplar aracılığıyla tenis eğitimleri verilecek.
 
– Tenis kulüplerimize her ay düzenli olarak malzeme yardımı yapılacak ve özellikle yetenekli gençlerin, tenise yönlendirilmesi teşvik edilecek.
 
– İl temsilciliklerinin yanı sıra bölge temsilcilikleri oluşturulacak. Bu bölge temsilcileri 2 ayda bir yönetim toplantılarına katılarak bölgelerinin sorun ve taleplerini düzenli olarak TTF Yönetim Kurulu’na iletecek ve istişarelerde bulunulacak.
 
ŞAMPİYONALAR TÜM TÜRKİYE’Yİ KAPSAYACAK
 
– Türkiye Şampiyonaları ve uluslararası turnuvalar yeniden Doğu Anadolu’daki illerde düzenlenecek. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki kulüplerin kendi içinde oynadığı müsabakalardan ziyade; tüm illerin katılımıyla geniş ölçekli organizasyonlar düzenlenecek.
 
– Tenis Federasyonu tarafından görevlendirilecek eğitmenler, her ay kulüpleri yerinde ziyaret ederek, eğitim güncellemesi yapacak.
 
– Kullanılmayan, artık atıl durumda olan tüm tenis kortları, sponsor desteği ile kullanılır hale getirilerek sisteme kazandırılacak.
 
TÜRK TENİSİ GÜZEL GÜNLER GÖRECEK
 
Osman Tural vaatleri için yerel yönetimlerden gereken desteği şimdiden aldığını vurgularken, projelerin sponsorlarına kadar çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığını da belirtti.
 
Yapacakları projelerin, seçim çalışması değil de Türk tenisini ileriye taşımak adına bir hareket olduğunun altını çizen Tural, “Biz hazırladığımız bu projeleri tek taraflı değil, tenisin tüm aktörleriyle yaptığımız toplantılar sonrası ‘ince eleyip sık dokuyarak’ oluşturduk. Türk tenisi için kaybedilen zamanı tolere edip, dünyadaki aktörlerden biri olmak için yola çıkacağız. Voleybol Federasyonu’nun Doğu illerinde yaptığı önemli çalışmalar ve aldıkları geri dönüş ortada. Biz hem Doğu hem de Batı’yı entegre ederek, Türk tenisinin gelişmesi için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Türk tenisini güzel günler bekliyor” diyerek sözlerini tamamladı.

Osman Tural ve kurmaylarının ziyaretlerinden kareler…

Tarsus Tenis Kulübü

Mezitli Belediye Gençlik ve Spor Kulübü

Mersin Tenis İhtisas Spor Kulübü

Gaziantep Tenis İhtisas Kulübü (GATİK)

Gaziantep Belediyesi


Adana Tenis İhtisas Kulübü

Şanlıurfa

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar

Adıyaman Gençlik Spor İl Müdürü Fikret Keleş


Malatya ziyaretinden güzel bir sohbet

Altıkulaç Tenis Kulübü – Malatya

Diyarbakır

Mardin

Midyat Belediyesi

Batman Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü

Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Çalgan

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil

Erzurum Belediyesi Spor A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Dal

Erzurum Valisi Okay Memiş

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mehmet Sekmen

Samsun’da Osman Tural’ın ekibine teşekkür yemeği

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir