1. Anasayfa
 2. RÖPORTAJLAR

Amerikan Hastanesi: Marka Değeri

Business Cup'ın 9 yıldır sağlık sponsoru olan Amerikan Hastanesi'nden Önder Peker ile turnuva özelinde bir araya geldik...

Amerikan Hastanesi: Marka Değeri
0

Amerikan Hastanesi Patoloji Bölümü’nden Dr. Önder Peker, “Kurumumuz çalışanlarını tenis başta olmak üzere farklı alanlarda destekleyerek yarışma ve turnuvalara katılma olanakları sağlıyor. Hem marka olarak sağlık alanında sponsorluk desteği veriliyor hem de çalışanların oluşturduğu ekiplerle katılım sağladığımız etkinliklerde yanımızda oluyorlar” diyor.

RÖPORTAJ: SERDAR SÖZKESEN

*: Bu röportaj ilk olarak, Kort Dergisi’nin 46. sayısında yayımlanmıştır. Siz de dergimizi Turkcell Dergilik ve Türk Telekom e-dergi uygulamaları üzerinden de indirebilirsiniz…

                                                                   Önder Peker

30 Mayıs – 11 Haziran tarihleri arasında Bizimtepe Tenis Kulübü’nde düzenlenen ve birçok değerli şirketin katılımı ile gerçekleşen Business Tennis Cup’a ‘Sağlık için spor’ mottosu ile katılan Amerikan Hastanesi’nin Patoloji Bölümü Doktoru Önder Peker ile turnuvayı ve daha fazlasını konuştuk.

– Amerikan Hastanesi olarak geleneksel bir şekilde düzenlenen Business Tennis Cup’ta yer aldınız. Bu turnuvaya katılma fikri ilk olarak nasıl oluştu?

– Business Tennis Cup, 10 yılı aşkın bir süredir düzenleniyor. Turnuvanın kurucusu Arda Saran çok sosyal ve pozitif bir insan. Ayrıca geçmişte performans tenis oynamış. Arda Bey, projesi için yıllar önce hastanemizle görüştüğünde yönetimimiz de olumlu bakarak organizasyona sponsor olmayı kabul etmişti. Turnuvadan önce de kendi aramızda düzenli olarak tenis oynuyorduk. Hastane yönetiminden turnuva önerisi geldiğinde hemen kabul ettik. Bu konuda sağ olsun yönetimimiz çok pozitif bir tutum sergiledi. Hastanemizin sponsorluğu sayesinde 9 seneden bu yana turnuvaya katılıyoruz. Katılım sayımız yıllar içinde artış gösterdi. Hatta bu sene eylül ayında düzenlenecek turnuvaya master ve klasmanda iki takım çıkaracağız.

– Kurumunuz sosyal faaliyetleri nasıl destekliyor, spor alanlarında yer almak için neler yapıyorsunuz?

– Amerikan Hastanesi, çalışanlarını farklı alanlarda destekleyerek yarışma ve turnuvalara katılma olanakları sağlıyor. Hem marka olarak sağlık alanında sponsorluk desteği veriliyor hem de çalışanların oluşturduğu ekiplerle katılım sağladığımız etkinliklerde yanımızda oluyorlar.

– Bu yıl turnuva sizin için nasıl geçti?

– Bu yılki turnuva son derece eğlenceliydi. Koca koca insanlar, çocuklar gibi eğlendi! Aynı zamanda başarıya ulaşma arzusu ile elimizden gelenin en iyisini korta yansıtıp harika bir deneyim yaşadık.

– Amerikan Hastanesi olarak farklı alanlardaki sponsorluk destekleriniz nelerdir?

– Sanat alanında Contemporary İstanbul; müzik, film ve tiyatro alanlarında İstanbul Kültür Sanat Vakfı’na ambulans desteği veriyoruz. Geçtiğimiz 3 yıl boyunca The Bodrum Cup’a isim ve sağlık sponsorluğu desteği sağladık. İstanbul 24h Boostrace bisiklet turnuvasına ambulans desteği vererek sponsorluğumuzu devam ettiriyoruz. Ayrıca kendi ekibimiz de turnuvada yarışıyor. Marka olarak spor ve sanat alanlarındaki desteklerimizle sanatçı ve sporcuların yanlarında olmaktan memnuniyet duyuyoruz.

– ‘Sağlık için spor’ mottosu ile turnuvada boy gösterdiniz. Bu cümlenin içini biraz açar mısınız?

Tenis fiziksel, ruhsal ve sosyal sağlığa çok iyi gelen bir spor. Aynı zamanda bildiğim kadarıyla dünyada en çok oynanan beşinci spor. Biz de tenis özelinde turnuvaya katılmanın yanı sıra hastanemizde tenis oynayanların sayısını artırmak için çalışmalar yürütüyoruz.

– Son olarak neler söylemek istersiniz…

– Tenis sporu için çaba harcayan, tenissever fedakâr insanların varlığı beni çok mutlu ediyor. Bundan sonra derginizin yakın takipçisi olacağım. Tenise dair bu kadar güzel içeriği bir arada bulabilmek çok güzel. Tenisin Türkiye’de yaygınlaşması ve çocuklarımızın dünyada sıralamalara girebilmesi için katkılarınızın çok değerli olduğunu düşünüyorum. Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 5
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir