1. Anasayfa
 2. ATP

Sırbistan’a direnemedik! – Kortdergi.com

Sırbistan’a direnemedik! – Kortdergi.com
0

07 Şubat 2019 – 21:17 – Güncelleme: 10 Şubat 2019 – 10:29

FED Cup’da ikinci gün grup maçlarında Sırbistan ile ikisi tekler, diğeri çiftlerde olmak üzere oynadığımız 3 maçı da kaybettik.

 

Dün Hırvatistan’a 2-1 kaybeden Milli Takımımız, bugün çok kritik bir maça çıktı. Sırbistan ile olan eşleşmemizde ilk olarak, Çağla Büyükakçay ile Ivana Jorovic korta çıktı. İki kez servisini kırdıran Çağla ilk seti 6-2 ile kaybetti. İkinci sette de bir türlü ‘break’ yapamayan sporcumuz, dünya 117 numarası rakibine bu sette 6-3 ile mağlup oldu ve Sırbistan seride 1-0 öne geçti.

https://www.instagram.com/p/BtlYrslH-LY/?utm_source=ig_web_copy_link

Her iki ülkenin de kendi 1 numaralarının korta çıktığı ikinci maçta Pemra Özgen, dünya 57 numarası Aleksandra Krunic karşısında muazzam bir açılış seti performansına imza attı. 3-3’ten sonra iki kez servis kırıp, seti 6-3 kazanan 32 yaşındaki Pemra, ikinci sette ‘break’ avantajını da alıp, sor olarak 3-1 öne geçse de setin devamında oyundan düştü ve 6-4 ile kaybettiği set sonrası maç final setine gitti.

HABER: İyi başladık, sonunu getiremedik!

Bu bölümde gaza basan 25 yaşındaki Krunic, 6-2 ile seti ve maçı kazanıp, Sırbistan’ı Türkiye karşısında 2-0 öne geçirdi ve bir yerde eşleşmeyi de bitirdi.

Çiftler maçı sadece kural gereği oynanırken, ilk kez bir FED Cup maçı oynayan Berfu Cengiz ile İpek Soylu ikilisi, Aleksandra Krunic ve Olga Danilovic çiftine karşı mücadele etti. Bu maçı da baştan sona üstün oynayan Sırbistan, 6-2, 6-3’lük set skorları ile kazandı ve seriyi 3-0 ile bitirdi.

Dün Hırvatistan, bugün de Sırbistan’a kaybeden Milli Takımımız, yarın bizim gibi iki maçını da kaybeden Gürcistan ile karşılaşacak.

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir