1. Ana Sayfa
  2. ATP

TTF, fırsat eşitliği stratejisini hayata geçiriyor

TTF, fırsat eşitliği stratejisini hayata geçiriyor
0

Türkiye Tenis Federasyonu’nun temel değerleri doğrultusunda, tenisi her anlamda eşit fırsatların olduğu bir spor haline getirmek amacıyla düzenlenen Fırsat Eşitliği Stratejisi için “Antrenörlük ve hakemlik, spora aktif katılım, liderlik ve yönetim, görünürlük” gibi farklı alanlarda çalışmalar yapılacak.

Fırsat Eşitliği Stratejimiz, “İlham Verme, Fırsatlar, Çevresel Faktörler, Değer Katma, Birliktelik gibi boyutları içeriyor. Teniste eşit fırsatlar yaratmak için, eşit para ödülleri ve maaşlar, eşit kaynak paylaşımı gibi konulara önem veriliyor. TTF Yönetim Kurulu ve TTF çalışma ortamında kadın/erkek dengesinin sağlanması ve Davis Cup-Billie Jean King Cup takımlarının eşit kaynak paylaşımından yararlanması planlanıyor.

Kadınlara teniste yönetici, oyuncu, antrenör veya hakem olarak yer almaları için ilham verilmesi ve teşvik edilmesi amacıyla, önemli tenis figürlerinin tecrübelerini aktarabilecekleri bir platform oluşturulup, kadın antrenör programının yaratılması gibi çalışmalar yapılacak.

Türkiye’de kadın tenisinin, erkek tenisiyle eşit görünürlüğe, eşit tv yayın sürelerine sahip olması için çalışılacak. Bu süreçte tenisin içindeki önemli kadın sporcular bir rol modeli olurken, hareketin destekleyicileri olan erkek sporcularla bir birliktelik içinde hedeflere ulaşılacak.

“Tenisle Biriz” projesi kapsamında fırsat eşitliği alanında atılacak adımlar bu strateji kapsamında sürdürülecek. Türkiye Tenis Federasyonu, ITF’in uzun süreli partneri olarak, “Advantage All” girişiminin bir parçası olmaktan ve tamamıyla desteklemekten gurur duyuyor.

Türkiye Tenis Federasyonu Fırsat Eşitliği Stratejisi’ne ulaşmak için tıklayınız…

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yorum Yap