1. Anasayfa
 2. ATP

12 Yaş Türkiye Şampiyonası’nda kupalar sahiplerini buldu!

12 Yaş Türkiye Şampiyonası’nda kupalar sahiplerini buldu!
0

Eleme maçları pazartesi, ana tablo maçları çarşamba günü başlayan 12 Yaş Türkiye Şampiyonası’nda final maçları bugün oynandı ve kupalar sahiplerini buldu.

Sert zeminde düzenlenen turnuvada Başkakemliği Alaattin Atabay yaparken, gözlemci hakem statüsünde ise Bahar Açar, Berke Tombul, Mehtap Sabuncu ve Yaşa Cengiz görev aldı.

156 erkek, 141 kız oyuncunun katılım sağlayarak büyük ilgi gösterdiği ve bir hafta boyunca kıran kırana devam eden şampiyonanın final gününde ilk olarak tekler finalleri oynandı. Merkez Kort’taki tek erkekler finalinde 1 numaralı seri başı Samim Filiz, 5 numaralı seri başı Kaan Işık Koşaner’i 7-6, 6-4 ile devirerek şampiyonluğa ulaştı.
 

Aynı saatte 5 nolu kortta oynanan tek kızlar finalinde ise 2 numaralı seri başı Zümra Balkan, maç boyu daha konsantre olduğu mücadeleden 6-2, 6-3’lük iki setle galip gelerek şampiyonluğunu ilan etti.
 

Çift erkekler finalinde ise tek erkeklerde birbirlerine rakip olan Samim Filiz ile Kaan Işık Koşaner çifti kupanın sahibi oldu. Mustafa Ege Işık – Leo Ozan Sheehan ikilisini 6-3’lük iki sete mağlup eden Samim – Kaan tandemi şampiyonluğa ulaşırken; Samim Filiz hem teklerde hem de çiftlerde zafere uzanarak büyük bir başarıya imza attı.
 

Çift kızlar finalinde ise Zümra Balkan fırtınası devam etti ve Mira Karatoğma ile olan birlikteliklerinde Ayşe Bal – Ezgi Beren Orak çiftini 6-0’lık iki setle rahat geçtiler. Böylelikle Zümra Balkan da hem teklerde hem de çiftlerde mutlu sona ulaşmayı başardı.
 

Turnuvanın sonunda genç oyunculara ödüllerini TaçSpor Yönetim Kurulu’ndan Memduh Turan ve İsa Rzayev verdi.

Finalleri yerinden takip eden Serdar Sözkesen, turnuvanın sonunda Kort Dergi’nin Youtube kanalından aşağıdaki videoyu hazırladı…

 

 

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir