1. Anasayfa
 2. ATP

Kort Dergi 35’inci sayısı çıktı!

Kort Dergi 35’inci sayısı çıktı!
0

ALTUĞ VE CEM’İN YÜKSELİŞİ

35’inci sayımızı çıkarmanın gururu içerisindeyiz. Türkiye’de tenis dergiciliği anlamında aktiflik ve süreli yayın gibi kategorilerde ‘tek’ olmanın sorumluluğunu taşımaktan onurluyuz. Bu sayımızda her zaman olduğu gibi arşivlik işlere imza attık.

Kapağımızda; son dönem başarılı çıkışları, korttaki müthiş uyumları ve samimi arkadaşlıkları ile dikkatleri üzerine çeken Altuğ Çelikbilek ile Cem İlkel’e yer verdik. Kariyer derecelerine ulaşan iki değerli sporcumuzdan Altuğ ve başarısının en büyük anahtarı olan takımı ile yaptığımız özel röportajı eminiz ki büyük bir ilgiyle okuyacaksınız.

‘Bir hayalim var’ diyerek yeni bir yola çıkmaya hazırlanan eski milli tenisçimiz İpek Şenoğlu en içten duygularını Kort Dergisi okuyucuları için kaleme aldı. Erol Demir ise Umag’daki Senyör Dünya Şampiyonası’nı inceledi.

Sezonun son Grand Slam’i olan ABD Açık’ta Daniil Medvedev ve Emma Raducanu’nun sürpriz sayılacak şampiyonluklarına şahit olduk. New York’taki büyük heyecanı her zamanki gibi ayrıntıları ile işledik. Grand Slam’lerin usta yazarı Bedri Baykam baş yazar koltuğunda otururken; ortopedist Prof. Dr. Uğur Haklar ise Arjantinli Juan Martin del Potro’nun diz sakatlığını kendi tecrübeleri ışığında değerlendirdi.

TED OPEN, OLİMPİYATLAR…

ABD Açık’ın bitiminden sonra İstanbul’da TED Spor Kulübü’nde 73’üncüsü düzenlenen TED Open İstanbul Challenger Turnuvası’nı da yerinde takip ettik. Maçları kaçırmayan akademisyen yazarımız Cem Çetin, notları ile turnuvanın detaylarını paylaşırken, Engin Kratzer ise aynı turnuvayı farklı bir pencereden baktığı yazısı ile dergimizde yer aldı.

HEAD markasının Türkiye Distribütörlüğünü yapan Hakan Turnaoğlu ile Karaköy’deki ofisinde Türk tenisindeki sorunlar, sponsorluk anlayışı ve tenis sporunun pandemide nelerle karşılaştığı gibi önemli konularda görüşlerini aldık. Tokyo’da ‘Golden Slam’ini tamamlayan hakemimiz Esin Kıratlı ve bir diğer ‘Golden Slam’e ulaşan paralimpik sporcular Diede de Groot ve Dylan Alcott’u da sayfalarımızda ağırladık.

Bir yıl gecikmeli düzenlenen Tokyo Olimpiyatları, Enka Spor Kulübü’ndeki Davis Cup coşkusu ile ülkemizde 4 farklı şehirde organize edilen 10, 12, 14, 16 ve 18 yaş Türkiye Şampiyonaları’ndan haberler de yine dergimizde takip edeceğiniz konulardan bazıları…

SİZE KORT YETER

18 yaşında olmasına rağmen ATP’de ilk 40’a kapak atan Carlos Alcaraz’ın kariyer yükselişini Onur Yenigün kaleme alırken, bu ay aramıza yeni katılan Spor Psikoloğu Ece Ünlü ise oyuncuların sakatlık sürecindeki zihinsel yorgunluğuna dikkat çekti.

Laver Cup heyecanı, ATP ve WTA’deki tüm turnuvaların şampiyonları ve finalistleri, dünya sıralamaları ve yerli – yabancı birçok kulis haberi ile KORT’u yine çok beğeneceksiniz…

Tenis dolu sağlıklı günler dileğiyle…

SERDAR SÖZKESEN
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ

 

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir