1. Anasayfa
 2. WTA

Şampiyon: Iga Swiatek!

Maria Sakkari karşısında oldukça rahat ve kısa bir maçın ardından 2 sette kazanan dünya 1 numarası Iga Swiatek, Indian Wells'te ikinci kez zafere uzandı.

Şampiyon: Iga Swiatek!
0

Indian Wells tek kadınlar finalinde Maria Sakkari’yi 6-4, 6-0 ile deviren Iga Swiatek, 2022’den sonra ikinci kez burada şampiyonluk sevincini yaşadı.

İlk sete çok hızlı bir giriş yaparak bir anda 3-0 öne geçen dünya 1 numarası Swiatek, takip eden 3 oyunda Sakkari’nin direnci ile karşılaştı ve ilk 6 oyun sonunda tabelada eşitlik vardı: 3-3!

Karşılıklı alınan birer oyunun ardından gaza basan Polonyalı raket 4-4 sonrasında üst üste 2 oyunu hanesine yazdırarak seti 6-4 ile kapadı.

İkinci sete de rüzgarı arkasına alarak başlayan 22 yaşındaki oyuncu, ilk iki oyunu aldı. Hem de sıfıra karı servis kırarak bunu başardı. İkinci sette kendi servis oyunlarında puan almakta zorlanan Yunan Sakkari, iyice maçtan koptu ve bir anda 4-0 geriye düştü. Bu dakikadan sonra maçı daha fazla uzatmak istemeyen Swiatek, 6-0 ile seti ve maçı kazanarak şampiyonluğa uzandı. Turnuva boyunca çıktığı 6 maçın hiçbirinde set dahi kaybetmedi!

Böylelikle Iga Swiatek, masters turnuvalarında ilk setini kazandığı 69 maçın tamamında galip gelen taraf oldu. Bu nasıl muazzam bir istatistik diyenleri duyar gibiyiz :)

Maria Sakkari 69 dakika süren maçta inanılmaz kötü servis atarken sadece 1 kez servis kırdı ve rakibi ile olan dülellolarında ilk 3 maçı almasına rağmen son 3 maçta kaybetti. Iga Swiatek ise 2022’nin ardından Indian Wells’te bir kez daha kupanın sahibi olurken; bu yıl 2, masters’larda 8, toplamda 19. şampiyonluğunu elde etti.

Bu Habere Tepkiniz Ne Oldu?
 • 6
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir